489589. KLARINETT, Martin Freres, Paris, Frankrike, 1900-talets första hälft.
Klarinett samt tillbehör, längd ca 60 cm.
Märkt Martin Freres, 1740, Paris, France på 3 ställen.
Numrerad 7266 på båda delar.
Kommer i väska.
Bruksslitage, minimalt rostanlupet, väska kantstött samt tygsläpp.