ULRICA HYDMAN-VALLIEN fotvas.

489226. ULRICA HYDMAN-VALLIEN fotvas.

b. Stockholm 1938) Design för Kosta Boda, 1992. Ovoid kopp placerad på en konisk bas, allround dekorativ dekoration av ett flytande par och djur. Glas, ljusblått och svart överlägg, matt etsad, färgad emaljmålning. Signerad och numrerad ”Kosta Boda Unique - 92 812343" på baksidan. H. 22 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Antal besök: 637