Två vaser, två skålar, skål på fot, lockskål samt klocka. Lilatonat glas samt klarglas. Vasernas höjd ca 24-36. Skålarnas höjd ca 10-17. Lockskålens höjd ca 23 cm.
Ytslitage. Lock med nagg på knopp.