GLASFÖREMÅL, 7 st, 1900-tal.

489130. GLASFÖREMÅL, 7 st, 1900-tal.

Två vaser, två skålar, skål på fot, lockskål samt klocka. Lilatonat glas samt klarglas. Vasernas höjd ca 24-36. Skålarnas höjd ca 10-17. Lockskålens höjd ca 23 cm.

Ytslitage. Lock med nagg på knopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 168