CIGARETTETUI, OMKRING 1920, SILVER 800.

488920. CIGARETTETUI, OMKRING 1920, SILVER 800.

stämplad silver 800 Tyska med måne & krona, något välvd hexagonalt vinklad och vågig infälld form, gångjärn, inuti med kvarvarande förgyllning, ca. 9,5 x 8 x 1,2 cm, vikt ca. 90 gram, omkring 1920.

väl bevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

väl bevarad.

Antal besök: 1 168