PARTI GLAS, 6 delar, bland annat Leek, Gadderås Hyttan, FM Glas Ronneby.

488860. PARTI GLAS, 6 delar, bland annat Leek, Gadderås Hyttan, FM Glas Ronneby.

Innehållande 3 vaser, mörktonat glas, varav 2 etikettmärkta Gadderås Hyttan, Orrefors, höjd 9 - 15 cm.
Figurin, lejon, FM Glasbruk Ronneby, monterad på träsockel, total höjd 17 cm.
Figurin, apa, Royal Krona, Lisa Larson, höjd 8,5 cm.
Figurin, igelkott, Mats Jonasson, höjd 4 cm.

Bruksslitage, avlånga vasen med mikronagg längs mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 746