MATSERVISDELAR, 40 delar, porslin. Schumann Arzberg, Tyskland, 1900-talets slut.

488218. MATSERVISDELAR, 40 delar, porslin. Schumann Arzberg, Tyskland, 1900-talets slut.

Blå floral dekor.
1 terrin.
2 serveringsskålar.
1 större fat.
1 såskanna.
11 flata tallrikar, diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 23 cm.
12 assietter, diameter 19.1 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blå floral dekor.
1 terrin.
2 serveringsskålar.
1 större fat.
1 såskanna.

Obetydligt bruksslitage.

Antal besök: 702