488218. MATSERVISDELAR, 40 delar, porslin. Schumann Arzberg, Tyskland, 1900-talets slut.
Blå floral dekor.
1 terrin.
2 serveringsskålar.
1 större fat.
1 såskanna.
11 flata tallrikar, diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 23 cm.
12 assietter, diameter 19.1 cm.
Obetydligt bruksslitage.