MATSERVIS 71 delar, Köpenhamns porslinsmåleri, 1900-talets mitt.

488114. MATSERVIS 71 delar, Köpenhamns porslinsmåleri, 1900-talets mitt.

Terrin höjd 20 cm, bredd 29 cm, terrin bredd 26 cm, såsskålar 3 st, uppläggningsfat 6 st, skålar 2 st, salt och peppar, vas, fat, små fat 3 st, ljusstake, assietter 26 st, serveringsskål, gräddkannor 2 st, sockerskålar 2 st, skål, liten skål, 17 kaffekoppar med fat.

en skål med nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 469