Ströare i form av munkar,Socker: höjd 11 cm, salt: höjd 8 cm, peppar: höjd 8 cm, Violinspelande pojke signerad Hummel höjd 12,5 cm, askfat signerat Hummel, diameter 16 cm.
Askfatet lagat, saltströaren med liten nagg på undersidan.
bruksslitage.
bruksslitage.