FIGURINER, 5 st, Goebel, Tyskland, 1900-tal.

488092. FIGURINER, 5 st, Goebel, Tyskland, 1900-tal.

Ströare i form av munkar,Socker: höjd 11 cm, salt: höjd 8 cm, peppar: höjd 8 cm, Violinspelande pojke signerad Hummel höjd 12,5 cm, askfat signerat Hummel, diameter 16 cm.

Askfatet lagat, saltströaren med liten nagg på undersidan.
bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Antal besök: 703