BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, Gusums Bruk, omkring år 1900.

487676. BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, Gusums Bruk, omkring år 1900.

Dekor av Svanar och lyror. Kupa av frostat glas. Stämplad "Gusums Bruk 13". Total höjd ca 52 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage. En lyra något lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 869