BORDSUPPSATS, 3 del, Gusums Bruk och Gusum, 1900-tal.

487637. BORDSUPPSATS, 3 del, Gusums Bruk och Gusum, 1900-tal.

Skrivställ med bläckhorn och penställ från Gusums Bruk, tändstickshållare från Gusums Bruk, läskpappersvagga från Gusum. Skrivställets höjd ca 13. Diameter ca 15 cm.

Ytslitage. Bläckhorn med defekt gångjärn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 858