BLÄCKHORN OCH TÄNDSTICKSHÅLLARE, 2 st, mässing, gustaviansk stil, Gusum, 1900-tal.

487623. BLÄCKHORN OCH TÄNDSTICKSHÅLLARE, 2 st, mässing, gustaviansk stil, Gusum, 1900-tal.

Genombruten gallerdekor. Stämplade "Gusum". Bläckhornets höjd ca 11. Tändstickshållarnas höjd ca 13-16 cm.

Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ytslitage.

Antal besök: 1 368