SKRIVSTÄLL, mässing, gustaviansk stil, Gusum, 1900-tal.

487620. SKRIVSTÄLL, mässing, gustaviansk stil, Gusum, 1900-tal.

Skrivställ med bläckhorn och pennställ. Dekor av lagerkrans. Genombruten gallerdekor. Längd ca 20. Höjd ca 11 cm.

Ytslitage. Glasinsats med nagg. Gångjärn med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 015