BORDSUPPSATS, 6 delar, Gusums Bruk och Gusum, 1900-tal.

487612. BORDSUPPSATS, 6 delar, Gusums Bruk och Gusum, 1900-tal.

Dekor av eldflammor. Bläckhorn från Gusum, tändstickshållare från Gusums Bruk, brevpress, läskpappersvagga, pennställ och brevkniv från Gusum. Bläckhornets höjd ca 12. Pennställets längd ca 23 cm.

Ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ytslitage.

Antal besök: 1 172