SOFFBORD, Carl Bjørn /P. Törneman, Nordiska Kompaniet, 1960-tal.

487518. SOFFBORD, Carl Bjørn /P. Törneman, Nordiska Kompaniet, 1960-tal.

Skiva 86 x 86 cm. Höjd 52 cm. Nordiska Kompaniets 'Triva'-serie. Benställning i mässing, skiva i emalj komponerad av P. Törneman. Etikettmärkt.

Bruksslitage. Emaljskiva med repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 411