SKRIVSKÅP, bemålad furu, sengustavianskt, 1800-tal.

487357. SKRIVSKÅP, bemålad furu, sengustavianskt, 1800-tal.

Tvådelat, vitmålad, överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Underdel med skrivklaff, 9 bakomliggande lådor samt skåp med två dörrar och bakomliggande hyllplan.
Blomsterdekorationer.
Längd 96,5 cm.
Bredd 60 cm.
Höjd 186 cm.

Senare bemålning, maskstungen, färgsläpp, stötmärken, bruks/åkldersslitage.
Nyckel/nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blomsterdekorationer.
Längd 96,5 cm.
Bredd 60 cm.
Höjd 186 cm.

Nyckel/nycklar saknas.

Antal besök: 888