487268. MINIATYRVASER, 4 st, stengods, bl a Berndt Friberg, Gustavsberg och John Andersson, Höganäs, 1900-talets andra hälft.
Tre vaser av John Andersson, Höganäs. Signerade. En vas av Berndt Friberg, Gustavsberg. Märkt med etikett. Höjd ca 5-11 cm.
En vas med mindre mynningsnagg samt en med spricka i hals.