GLASFÖREMÅL, 4 st, bl a Murano, Italien, 1900-talets andra hälft.
487075. GLASFÖREMÅL, 4 st, bl a Murano, Italien, 1900-talets andra hälft.
Figur i form av fågelbo med fågelpar, signerad och märkt med etikett. Vas, skål i form av svan och ljusstake. Vasens höjd ca 10. Figurens höjd ca 9 cm.