KAFFESERVIS, 40 delar, porslin, "Teneriffa", Uppsala-Ekeby, Gefle, porslin,1900-talets mitt.

486747. KAFFESERVIS, 40 delar, porslin, "Teneriffa", Uppsala-Ekeby, Gefle, porslin,1900-talets mitt.

1 st kaffekanna.
1 st sockerskål.
1 st gräddkanna.
12 st assietter
13 st kaffefat.
13 st kaffekoppar.

Bruksslitage, missfärgningar, krackelyr, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st kaffekanna.
1 st sockerskål.
1 st gräddkanna.
12 st assietter
13 st kaffefat.
13 st kaffekoppar.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 204