PARTI VASER, 3 delar, glas, bl, a Erik Höglund.

486609. PARTI VASER, 3 delar, glas, bl, a Erik Höglund.

Vas i turkos opak glasmassa. Höjd 18,5 cm, diameter 8,5 cm. Erik Höglund. Märkt H 1671/178.
Vas i röd glasmassa. Höjd 13,5 cm, diameter 9,5 cm. Signerad. YF? -08.
Vas i röd glasmassa med dekor av luftbubblor. Höjd 18,5 cm, diameter 13 cm. Osignerad.

Bruksskick.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Repor.

Antal besök: 713