Vas i lila glasmassa, höjd 27 cm. Märkt Studio Åhus Sweden 1989 MD-A2 VS
Ägg i grön glasmassa, höjd 15 cm. Signerad Arthur Zirnsack Studio Åhus 1983.
Äpple, ägg och klot samtliga märkta Studio Åhus samt daterade 1985, höjd ca 8,5 cm.
Klocka med kläpp, Studio Åhus 1989, höjd 14 cm
Två mindre glasföremål höjd 6 och 7 cm.
Bruksskick.
Bruksskick.