FAT, keramik, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, 1900-talets andra hälft.

486305. FAT, keramik, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, 1900-talets andra hälft.

Fat med dekor av kvinna och blå fågel.
Märkt UE Sweden 4387 ms. UE.
Etikett Upsala-Ekeby
13 x 13 cm, höjd 3 cm.

Bruksskick.
Glasyrbortfall på fågel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt UE Sweden 4387 ms. UE.
Etikett Upsala-Ekeby
13 x 13 cm, höjd 3 cm.

Bruksskick.
Glasyrbortfall på fågel.

Antal besök: 1 816