BYRÅ i teak "Varié" IKEA 1960-tal.

486162. BYRÅ i teak "Varié" IKEA 1960-tal.

Tre lådor med skulpterade dragbeslag, benställning i massiv teak. Formgiven av Arne Wahl Iversen för Möbel-IKEA i Älmhult AB 1960.
Längd 65, bredd 36, höjd 60 cm.

Vattenmärken samt glasring på ytan.
Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 2 555