486162. BYRÅ i teak "Varié" IKEA 1960-tal.
Tre lådor med skulpterade dragbeslag, benställning i massiv teak. Formgiven av Arne Wahl Iversen för Möbel-IKEA i Älmhult AB 1960.
Längd 65, bredd 36, höjd 60 cm.
Vattenmärken samt glasring på ytan.
Åldersrelaterat slitage.
Åldersrelaterat slitage.