Bruksslitage, märken, smärre fläckar, mindre skador, delvis solblekt.
Stora skänken med fuktfläckar på skivan, saknad listbit, lås kärvar, fanerskador på ett bakben.
Mindre skänken med fuktfläckar på skivan, lås saknas i dörr, en dörr med märke, en med lagning, ena bakbenet med omfattande fanerskador, en låda med saknat beslag.
Stolar med olika klädsel.
Nyckel/nycklar finns.