MATSALSMÖBEL, 15 delar, mahogny, bondrokokostil, 1900-talets första hälft.

486156. MATSALSMÖBEL, 15 delar, mahogny, bondrokokostil, 1900-talets första hälft.

Mahogny/mahognyfaner.
Stor skänk höjd 131, bredd 200, djup 75.
Mindre skänk höjd 122,5 bredd 120,5 djup 59.
Karmstolar, ett par, höjd 113.
Stolar, 10 st, höjd 106,5.
Bord höjd 79, bredd 100, längd 141, samt 4 skivor om 46 cm vardera.

Bruksslitage, märken, smärre fläckar, mindre skador, delvis solblekt.

Stora skänken med fuktfläckar på skivan, saknad listbit, lås kärvar, fanerskador på ett bakben.
Mindre skänken med fuktfläckar på skivan, lås saknas i dörr, en dörr med märke, en med lagning, ena bakbenet med omfattande fanerskador, en låda med saknat beslag.
Stolar med olika klädsel.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mahogny/mahognyfaner.
Stolar, 10 st, höjd 106,5.

Stolar med olika klädsel.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 702