MATSERVIS, 71 delar, flintgods, "Wexiö guld", Gustafsberg, omkring 1900.

485827. MATSERVIS, 71 delar, flintgods, "Wexiö guld", Gustafsberg, omkring 1900.

24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12+11 assietter, kanna, såsskål, soppterrin, 7 uppläggningsskålar, 3 uppläggningsfat.

Bruksslitage. Nagg. Kanna och såsskål med missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 592