485794. SPEGEL,transition,rokoko/gustaviansk,Johan Åkerblad,Stockholm,1700-tal.
Stämplad: Stockholms hallstämpel samt IÅ för Johan Åkerblad, spegelmakare i Stockholm verksam 1758-1799.
Höjd 115 cm.
Bredd 49.
Ålders samt bruksslitage. Övre glas senare.