SPEGEL,transition,rokoko/gustaviansk,Johan Åkerblad,Stockholm,1700-tal.

485794. SPEGEL,transition,rokoko/gustaviansk,Johan Åkerblad,Stockholm,1700-tal.

Stämplad: Stockholms hallstämpel samt IÅ för Johan Åkerblad, spegelmakare i Stockholm verksam 1758-1799.
Höjd 115 cm.
Bredd 49.

Ålders samt bruksslitage. Övre glas senare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 115 cm.
Bredd 49.

Antal besök: 2 317