BORDSLAMPA, glas/mässing samt metall, 1900-tal.

485434. BORDSLAMPA, glas/mässing samt metall, 1900-tal.

Mässingsstomme på glasfot. Olikformade prismor hängandes på fyra armar.
Totalhöjd 42 cm.

Bruksslitage, prismor ej genomgångna, troligen senare kupa samt överdel, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 42 cm.

Antal besök: 234