SKÅP, Eugen Höglund, Vetlanda, 1900-talets första hälft.

485358. SKÅP, Eugen Höglund, Vetlanda, 1900-talets första hälft.

Delbart. Fanerat med bonad björk. Rikligt skuren dekor. Ett dörrpar med bakomliggande hyllplan. Två lådor under dörrpar. Längd 151. Bredd 57. Höjd 180 cm.

Slitage Några avslag. Fästen till hyllplan saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 841