STOLAR, 6 st, engelsk alm, Karl Johan tidigt 1800-tal.

485289. STOLAR, 6 st, engelsk alm, Karl Johan tidigt 1800-tal.

Höjd 87 cm.
Bredd 50 cm.

Slitage och smutsiga sitsar.
Något instabila.
En sittunderdel har defekt sadelgjord.
Ett stolsben är limmat efter maskätning och defekt.
[485288]
[485290].

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 87 cm.
Bredd 50 cm.

Slitage och smutsiga sitsar.
Något instabila.
[485288]
[485290].

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 971