MATSALSBORD, engelsk alm, balusterpelare, Karl Johan tidigt 1800-tal.

485288. MATSALSBORD, engelsk alm, balusterpelare, Karl Johan tidigt 1800-tal.

Höjd 76 cm.
Diameter vid delningen 124 cm.
Diameter hela bordet 120-124 cm.
Fyra iläggsskivor: 3 st bredd 50 cm + 1 st bredd 40 cm.
Storlek med iläggsskivor 124x310 cm.
Lejontassfötter, svarta.
Medföljer klossar till bordet.
#485289
#485290.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 76 cm.
Lejontassfötter, svarta.
#485289
#485290.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 198