485268. LEKSAKSTRAKTOR, röd, VOLVO BM 350 Boxer, originalkartong, 1950/60-tal.
Röd plast med metallstyrning.
Längd 23 cm.
Skala 1:48.
Originalkartong, 12x15x26 cm.
Traktorn tillverkades 1959 - 1967 i Eskilstuna.
Traktorn i nyskick.
Kartongen har visst slitage.