485266. LEKSAKSTRAKTOR, grön, Bolinder-Munktell, BM 35/36, originalkartong, 1950-tal.
Grön plast med metallstyrning.
Längd 19 cm.
Skala 1:48.
Originalkartong, 10x11x20 cm.
Traktorn tillverkades 1952 - 1959 i Eskilstuna.
Traktorn i nyskick.
Kartongen har visst slitage och något veckat papper.