SKRIN, allmoge, furu, blå originalfärg, järnbeslag, daterad 1836.

485235. SKRIN, allmoge, furu, blå originalfärg, järnbeslag, daterad 1836.

Höjd 20 cm.
Storlek 61x45 cm.
Nyckel saknas.
Daterad 1836 AC & AB, "hemgiftsgåva".

Patina och slitage.
Förekomst mask.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20 cm.
Storlek 61x45 cm.
Nyckel saknas.

Patina och slitage.
Förekomst mask.

Nycklar saknas.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 816