STATYETT, trä, kvinnlig gudinna med sex armar, orientalisk, 18-/1900-tal.

485206. STATYETT, trä, kvinnlig gudinna med sex armar, orientalisk, 18-/1900-tal.

Gudinnan har en fot på ett barn.
Höjd 59 cm.

Färgflagad med slitage.
Defekt i ett hörn på sockeln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 59 cm.

Färgflagad med slitage.
Defekt i ett hörn på sockeln.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 928