3 reservoirpennor; Parker, Sica, Platignum.
Bokmärke silver längd 8,5 cm.
Fickur silver diameter 5 cm.
Damarmbandsur PWC.
7 stämplar, trä och mässing.
Ostämplade frimärken till ett värde av ca 170kr (mestadels 10 och 20 öres på rulle).
2 fickknivar.
Klocka mässing höjd ca 3,5 cm.
Litet hänglås med nycklar, smörhund nysilver, pennvässare "Lucky" mässing, visselpipa metall, plakett Goethe samt 2 minnesmynt "Sveriges Sparbanker 1960" koppar, klockkedja samt halssmycke med kedja mässing, 2 kors tenn och trä samt 7 par manschettknappar mestadel i mässing.
Armbandsur går igång, i övrigt bruksslitage till omfattande slitage.
Bokmärke silver längd 8,5 cm.
Fickur silver diameter 5 cm.
Damarmbandsur PWC.
7 stämplar, trä och mässing.
2 fickknivar.