GLASSERVICE, 32 delar, förgyllda delar, 1900-tal.

485130. GLASSERVICE, 32 delar, förgyllda delar, 1900-tal.

6 vinglas på fot, höjd 18,5 cm.
12 glas på fot, höjd 13 cm.
10 glas på fot, höjd 9 cm.
2 selterglas, höjd 7 cm.
1 skål på fot, höjd 11 cm, diameter 12 cm.
1 skål, höjd 7 cm, diameter 15 cm, nagg på kanten.

1 st skål har nagg på kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 glas på fot, höjd 13 cm.
10 glas på fot, höjd 9 cm.
2 selterglas, höjd 7 cm.

1 st skål har nagg på kanten.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 483