DÉSIRÉ THOMASSINI, ÅTERVÄNDANDE HERDE MED SINA FÅR.
485019. DÉSIRÉ THOMASSINI, ÅTERVÄNDANDE HERDE MED SINA FÅR.
Désiré Thomassin, 1858 Wien - 1933 München. Återvändande herde med sin fårflock. Signerad och daterad D. Thomassin München 1927. Olja/duk, gammalramad. H x B ca.. 72 x 100 cm.