484985. STOLAR, 4 st, Sannolikt Carl Malmsten, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1900-talets första hälft.
Bonad björk. Genombruten rygg med balusterbricka, lös stoppad sits. Märkta med plakett.
Slitage. Repor och märken. Klädsel med slitage och någon fläck.