KRUTHORN, BLÄCKHORN, FOTORAMAR m m, 1800/1900-tal.

484944. KRUTHORN, BLÄCKHORN, FOTORAMAR m m, 1800/1900-tal.

Rak-tillbehör; rakkniv, hyvel, rakblad, tvålar m m.
Sy-tillbehör; sytrådhållare med nåldyna, knappar, nålar, stoppaparat m.m.
4 bläckhorn glas och sten.
2 krythorn samt krutpung.
2 par läsglasögon med fodral varav ett par 14K guld.
Färgband till skrivmaskin Rosendahls Durilene 13 mm spole nr 2.
Träskrin längd 16 cm.
Postlack 3 delar.
Leksakspistol plåt "Ideal" Germany längd 11,5 cm.
Nyckel med trähandtag.
3 fotoramar; järn, mässing, brännförgyllning höjd 14 - 18 cm.

Slitage, småskador, smånagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 bläckhorn glas och sten.
2 krythorn samt krutpung.
Träskrin längd 16 cm.
Postlack 3 delar.
Nyckel med trähandtag.

Slitage, småskador, smånagg.

Antal besök: 1 282