484267. SALONGSGRUPP, 5 delar, biedermeier, 1800-talets första hälft.
Bord med 4 stolar. Mahogny med intarsiainläggningar. Stolarna med sitsar i rotting. Bordet diameter 109 cm, höjd 72 cm.
Renoverat samt kompletterat. Stolarna med senare rotting. Bordet omarbetat. Har varit utdragbart. Slitage samt smärre skador.