ARVID FOUGSTEDT. Solbadare på stranden. Olja på duk, osignerad.

484103. ARVID FOUGSTEDT. Solbadare på stranden. Olja på duk, osignerad.

72 x 87 cm. Sannolikt motiv från Forte dei Marmi, Italien, målad under 1920-talet.
Intyg a tergo av konstnärens hustru Gerda Fougstedt.

Ofullständig målning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ofullständig målning.

Antal besök: 7 368