TESERVIS, 15 delar, porslin, Lomonosov, Ryssland, 1900-talets andra hälft.

484042. TESERVIS, 15 delar, porslin, Lomonosov, Ryssland, 1900-talets andra hälft.

6 tekoppar med fat, sockerskål, tekanna samt uppläggningsfat.
Tekoppar diameter 9,5, höjd 7 cm
Fat diameter 14,5 cm
Uppläggningsfat diameter 21 cm
Tekanna höjd 16 cm
Sockerskål höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat diameter 14,5 cm
Tekanna höjd 16 cm
Sockerskål höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 974