RÖKSET, mässing, 4 delar, Skultuna, 1900-tal.

484037. RÖKSET, mässing, 4 delar, Skultuna, 1900-tal.

Askfat och tobaksburk av Ulf Sandberg. Tändaren av Bror Johansson.
Askfat diameter 16,2 cm
Tobaksburk höjd 9 cm
Tändare höjd 10,5 cm.

Smärre slitage, repor samt missfärgning på tändaren.

Gör en kostnadsfri värdering!

Askfat diameter 16,2 cm
Tobaksburk höjd 9 cm
Tändare höjd 10,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 980