SERVISDELAR m m, 55 delar, porslin, keramik.

483892. SERVISDELAR m m, 55 delar, porslin, keramik.

5 tekoppar diameter 10 cm med 6 fat 15,5 cm porslin.
2 kaffekoppar höjd 5,5 cm med 4 fat porslin.
Sockerskål med lock och gräddkanna porslin.
Fruktservis gallerfat 7 st porslin diameter 17 och 21 cm.
8 efterrättsfat majolika rosa och blå diameter 17 cm.
Salladsskål Mintons England porslin diameter 24,5 cm.
Blomkruka Setti porslin höjd 15 cm.
Mugg kobolt höjd 10,5 cm.
Skål keramik St Erik Uppsala diameter 20 cm.
Teservis 15 delar keramik diameter fat 16 cm, höjd burk 9 cm.
Bricka porslin/nickel diameter 34 cm.
Grytunderlägg keramik diameter 12,5 cm.

Te- och kaffefat med slitage, majolikafat med märken undertill, blomkruka med invändig krackelyr och små nagg och salladsskål med mindre färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mugg kobolt höjd 10,5 cm.

Antal besök: 1 085