EMMAFÅTÖLJ, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

483849. EMMAFÅTÖLJ, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Emmafåtölj med gul klädsel
Ryggstödets höjd 83, sitthöjd 40 cm.

Klädsel med slitage och skador, träbortfall på benen samt saknar mässingsskydd på bakre benen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Emmafåtölj med gul klädsel

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 585