483672. BÖCKER, 54 st, halvfranska, HC Andersen, Grimberg, Topelius, Engström m.fl.
6 "Sagor" HC Andersen.
9 "Svenska folkets underbara öden" Carl Grimberg.
6 Albert Engström.
6 "Fältskärns berättelser" Zacharias Topelius.
Övriga författare; Curwood, Heyse, Caine, Turgenjev, Franzos, Balzac, Frenssen med flera.
Slitage, fläckar, smärre skador, ej fullständigt genomgångna.