TERRIN, flintgods, "Rörstrandia", Rörstrand.

483449. TERRIN, flintgods, "Rörstrandia", Rörstrand.

Rokokoform med målad dekor av bladverk. Locket krönt av fågel. Längd 17 cm.
Märkt Rörstrand Sweden Hand-Painted 65.

Bruksskick.
Krackelerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Krackelerad.

Antal besök: 1 694