MATSALSMÖBEL, 5 delar, teak, 1900-talets andra hälft.
483203. MATSALSMÖBEL, 5 delar, teak, 1900-talets andra hälft.
Matbord med infälld iläggsskiva, med bredd 60 cm
Bord, längd 150, bredd 111, höjd 74 cm
4 stolar med löstagbara sitsar, ryggstödets höjd 81, sitthöjd 45 cm.
Stolarnas klädsel med fläckar, bordets skiva med repor, märken samt ojämn solblekning.