3 blomkrukor från Rörstrand, den ena med krackelering,
höjd ca 9 - 10 cm
2 fat från Gustavsberg och Rörstrand, längd 20 - 29 cm
4 vaser från Rörstrand och Upsala Ekeby, bl. a. Gunnar Nylund
och Carl Harry Stålhane, den ena 2 sortering, höjd 7,5 - 13,3 cm.
Bruksslitage.
höjd ca 9 - 10 cm
Bruksslitage.