SERVISDELAR, 18 delar, flintgods, flytande blå, modeller bl.a Japan/Krasse, Shanghai och Pagod, bl.a Gustavsberg och Rörstrand, 1800-talets andra del.
482586. SERVISDELAR, 18 delar, flintgods, flytande blå, modeller bl.a Japan/Krasse, Shanghai och Pagod, bl.a Gustavsberg och Rörstrand, 1800-talets andra del.
Partiet består 2 stekfat (längd 49 samt 36 cm), 9 mattallrikar, 5 mattallrikar (Japan/Krasse), 1 såssnipa samt 1 terrin.
Bruksslitage. Krackelyr förekommer. Vissa nagg och avslag samt äldre lagningar.