GOLVLAMPA, metall/marmor, 1900-talets andra hälft.

482582. GOLVLAMPA, metall/marmor, 1900-talets andra hälft.

Böjd metallstomme på sockel utav marmor. Reglerbart ljushuvud.
Totalhöjd ca 200 cm.
Totallängd ca 185 cm.

Bruksslitage, stomme något lös, märken/repor på skärm, skada på marmorsockel, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd ca 200 cm.
Totallängd ca 185 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 952